Temat bieżącego tygodnia: WITAJ WIOSNO!

Proponowane zabawy:

1. "Spacer bociana" - dziecko spaceruje wysoko unosząc kolana, na hasło "bocian poluje" dziecko stara się stanąć na jednej nodze i utrzymać pozycję jak najdłużej. Zachęcam do wspólnej zabawy, podczas której można liczyć dla motywacji coraz dłuższego utrzymania pozycji stania na jednej nodze. Zwracamy też uwagę aby następowała zmiana nogi.

2. "Płatki kwiatów" 

 Wprowadzamy dziecko w tematykę wiosny - budzenie się przyrody po zimowym śnie: przyloty ptaków, pojawienie się pąków na drzewach i krzewach, kwitnienie pierwszych kwiatów.

Proszę, aby rodzic lub starsze rodzeństwo przygotowało dla naszego maluszka  kółeczka w różnych kolorach z dostępnych w domu materiałow: kolorowe kartki, gazety, ścinki materiałów. Można tez zróżnicować kółka wielkościowo na małe i duże.

Przygotowane kółeczka możemy posegregować ze względu na kolory , jeżeli udało się Państwu przygotować jednokolorowe, ze względu na wielkość - małe - duże.

Przeliczamy kółka w poszczególnych kolorach, w zbiorach "małe - duże". jeżeli dziecko przeliczy poprawnie zawsze na koniec proszę zapytać: To ile jest kółek, np.: żółtych? małych?" itp.

Na zakończenie zachęcamy dziecko do ułożenia kwiatków z przygotowanych kółek. Można stworzyć obrazek przyklejając ułożone kwiaty na kartce i dorysowując pozostałe elementy: łodygę, listki, trawę itp.

3. W miarę możliwości zachęcam do wspólnego spaceru, podczas którego zwracamy uwagę na oznaki wiosny: śpiew ptaków, pierwsze kwiaty, wyższa temperatura, dłuższy dzień.itd.