1. Zagadka:

Spójrz przez okno, co tak jasno świeci i pięknie uśmiecha się do dzieci. :) 

Drodzy rodzice poproście swoje dzieci żeby wzięły kartkę i kredki i narysowały rozwiązanie zagadki. Zwróćcie uwagę, aby obrazek zajmował jak największą część kartki. Chętne dzieci mogą uzupełnić obrazek o inne wiosenne elementy takie jak: kwiatki, motylki itp. Następnym krokiem może być wykonanie puzli ze stworzonego obrazka (proszę o pocięcie obrazaka na części). 

 

2. Wiosenna piosenka: 

Posłuchajcie zamieszczonej piosenki "Znów przyszła wiosna". Zwróćcie uwagę na kolorowe ilustracje, postarajcie się dostrzec jak najwięcej zwierząt i nazwać je. Poszukajcie w domu kolorowej chustki i wykonajcie wiosenny taniec przy piosence. 

Link do piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=iN6YfhyeZhs

 

3. Zachęcam rodziców lub starsze rodzeństwo do przeczytania dziecku wybranej baśni lub opowiadania. 

 

4. W ramach aktywności wiosennych poproś dziecko o podlanie kwiatków w swoim pokoju. 

 

Życzę Wszystkim miłego dnia i wesołej zabawy!