W czwartek pobawimy się w małych artystów. Rodzicu, poproś dziecko, aby przygotowało swoje kredki, farby, mazaki - może być do wyboru ale możecie przygotować wszystko, będzie weselej:) Potrzebna będzie również biała kartka i pędzelek.

"Kolory Pani Wiosny" - pobawcie się z dziećmi w segregowanie przygotowanych kredek/mazaków/farb prosząc: wybierz wszystkie kredki zielone itd..Zapytajcie dziecko, które kolory kojarzą Mu się z wiosną i dlaczego ( zapiszcie ciekawe odpowiedzi i prześlijcie do nas). Posegregowane przybory można przeliczyć w poszczególnych kolorach, porównać liczebność, np.: których kredek jest więcej/mniej czerwonych czy zielonych?

Następnie poproście dziecko, aby namalowało wiosenny obrazek farbami mieszając kolory - czekamy na Wasze prace, które możecie przesłać na emaila lub włożyć do teczki i pokazać osobiście, gdy tylko będzie to możliwe:)

"Zielona żabka" - do zabawy wykorzystajcie piłkę i piosenkę z wczorajszego dnia. Przy akompaniamencie piosenki podajemy sobie piłkę (dziecko z rodzicem, z rodzeństwem), na przerwę w muzyce osoba trzymajaca piłkę skacze jak żabka. Powtarzamy kilka razy.

 

Życzę miłej zabawy:)