Dzień dobry

Dzisiaj proponuję zabawę w odgadywanie za pomocą zmysłów: dotyk, węch,smak. Proszę przygotować szalik oraz przedmioty do odgadywania, np: koszyczek, taca, serwetka, jajko, palemka, chrzan w postaci korzenia i/lub w słoiczku, sól, pieprz, baranek, kurczaczek, gwiazdka ,kasztan, bałwanek, choinka itp. Proszę dobrać dostępne przedmioty związane i niezwiązane z Wielkanocą, aby dziecko mogło również klasyfikować oraz aby mogło używać różnych zmysłów do rozpoznawania. W trakcie zabawy zasłaniamy dziecku oczy i podajemy do rąk wybrany przedmiot, możemy podpowiedzieć, za pomocą którego zmysłu najłatwiej będzie rozponać. Jeśli dziecko odgadnie, co trzyma w dłoniach, określi, czy jest to przedmiot związany z Wielkanocą, wkładamy go do koszyczka wielkanocnego. Na zakończenie dziecko nazywa wszystkie przedmioty, które znalazły się w koszyczku i przelicza je. Można tez kontynuować zabawę z koszyczkiem - dziecko zamyka oczka,rodzic usuwa jeden przedmiot z koszyczka, dziecko odgaduje co zginęło. Zapraszam też do zamiany ról: mama/tata zamyka oczy - dziecko chowa.

 

Wesołej zabawy oraz miłego popołudnia życzę:)

Kasia Stańko