Witam Wszystkich serdecznie!

"Wielkanocne życzenia"

1. W związku z tym, że zbliża się Wielkanoc i od poniedziałku robiliśmy prace plastyczne, wykorzystajmy je do stworzenia kartki z życzeniami. Proszę o przyklejenie na dużą kartkę kolorowych pisanek z papieru, można dorysować bazie, kwiaty, zrobić z dwóch kółeczek kurczaczka ( flamastrami dorysować dziubek, oczka i nóżki), Na koniec ułóżcie wspólnie życzenia i napiszcie je pod obrazkami. Zróbcie zdjęcie i wyślijcie do swoich bliskich z którymi nie możecie się spotkać w czasie Wielkanocy. Myślę, że to będzie symbol tego, że mimo tej trudnej dla Wszystkich sytuacji - JESTEŚMY RAZEM.

2.Pobawcie się przy piosenkach o Wielkanocy, które wam wcześniej wysłałam możecie zamienić się w skaczące zajączki, małe kurczątka, turlać się po podłodze jak pisanki wszystko zależy od waszych pomysłów.

3, "Kurczatka bawią się ziarenkami"

Kochani rodzice rozsypcie na stoliku lub kocyku ziarenka fasoli, niech dzieci pobawią się nimi, poukładają jakieś obrazki, wzorki, policzą sobie fasolki, a na koniec niech pozbierają je do plastikowej butelki. Mozecie wlać wodę do słoiczka przykryć go gazą, umieścić na środku ziarenko fasoli tak, aby dotykało wody. Zaobserwujcie co będzie się działo z ziarenkami po kilku dniach.

Życzę miłego dnia! :)

Pozdrawiam,

Katarzyna Roman