Dzień dobry

Proszę mamę lub tatę, aby opowiedzieli o tym, co dobrego zrobiło dziecko, proszę pochwalić syna/córkę. Porozmawiajcie z dzieckiem, co czuje, kiedy robi coś dobrego lub kiedy ktoś obok robi coś dobrego. Zapytajcie dziecko, aby opowiedziało o swoich doświadczeniach - co dobrego zrobiły lub co dobrego je spotkało od innych.Następnie proszę przeczytać dziecku wiersz i spróbujcie się nauczyć na pamięć pierwszej zwrotki, np.: techniką "zabawa w echo" (dorosły mówi wers - dziecko powtarza) lub "dokończ rym" (po kilkukrotnym odczytaniu wiersza kolejny raz niedopowiadamy ostanich słów wersu i prosimy dziecko o dopowiedzenie słowa rymującego się).

"Jak dobrze" -  Małgorzata Strzałkowska

Jak dobrze być dobrym

na co dzień i w święta

i myśleć o innych,

i dbać o zwierzęta,

mieć oczy otwarte

i słuchać serduszka,

bo ono nie kłamie

gdy szepcze do uszka.

 

Choć nie ma co marzyć

i liczyć na cuda,

że w życiu bez przerwy

być dobrym się uda,

lecz warto spróbować

choć troszkę. Dlaczego?

Bo w życiu nad dobro

nic nie ma lepszego.

 

Życzę tylko dobrych chwil razem:)

Kasia Stańko