Witam

Dziś ponury ranek a czy sprawdziliście, jaką pogodę na środę przewidują synoptycy? Obejrzyjcie prognozę i obserwujcie, czy się sprawdzi.

Zapraszam do zabawy:

  1. "Raz słońce, raz deszcz" - proszę aby dziecko narysowało na jednej kartce duże słońce, na drugiej krople deszczu. Dziecko porusza się po pokoju w rytmie wyklaskiwanym przez rodzica. Gdy rodzic przestaje klaskać, dziecko zatrzymuje się i „sprawdza” pogodę. Rodzic podnosi do góry jeden z przygotowanych wcześniej obrazków. Gdy jest to deszcz – dziecko szuka schronienia, np.: pod stołem, itp. Gdy rodzic podniesie słońce – dziecko wykonuje dowolne ćwiczenia, np.: 5 przysiadów, 5 skłonów, itp.
  2. Wiosenny ogródek – proszę przygotować kartkę, patyczek (może być od lodów lub szaszłykowy, 10 kwiatków z kolorowego papieru, klej.

Mama opowiada – dziecko wykonuje polecenia:

Dziś od rana świeciło słońce i na łodydze pojawiły się cztery pączki kwiatów (dziecko układa). Jednak zawiał wiatr i zabrał jeden z pączków (dziecko odkłada jeden). Zaczął padać lekki deszczyk i szybko wyrosły dodatkowo dwa pączki (dziecko dodaje dwa).

Proszę, aby dziecko policzyło, ile kwiatków ma roślinka, a następnie przykleiło i ozdobiło całość wg. własnego pomysłu.

 

Życzę miłego dnia😊

Kasia Stańko