Witam Wszystkich !

" Kolory tęczy"

W ten wietrzny i pochmurny dzień zapraszam dzieci do obejrzenia krótkiego filmiku o tęczy. Zwróćcie uwagę jakich kolorów użyto do jej namalowania. Nazwijcie wszystkie kolory głośno i spróbujcie odszukać je w swoim otoczeniu. Następnie za pomocą farb lub kredek namalujcie kolorową tęczę. Mam nadzieję, że wszystkim od razu zrobi się weselej .

Link do filmiku o tęczy:  https://www.youtube.com/watch?v=X5OTGXAk7yU

Czekam na wasze tęczowe obrazki.

Dzieci, które dzisiaj z rodzicami wykonały wiatraczek lub latawiec mogą wypróbować go na swoim podwórku . Pamietajcie, zeby się ciepło ubrać, bo wieje chłodny wiatr.

Cały czas zachęcam rodziców do czytania swoim dzieciom, to bardzo rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo a przede wszystkim rozwija zainteresowanie książkami .Czytanie uspokaja i wzmacnia więzi dziecka z rodzicem.

 

Pozdrawiam gorąco!

Katarzyna Roman