Witam w pogodny piątek😊
1. „Moja ulubiona pogoda”
Posłuchajcie piosenki o pogodzie. Przypomnijcie sobie przysłowie o miesiącu kwietniu. 
             https://www.youtube.com/watch?v=7G7SqRUrz6Q
Po wysłuchaniu piosenki narysujcie proszę obrazek o Waszej ulubionej pogodzie.
 
Pamiętacie zabawę „Raz słońce, raz deszcz”? Dziś zapraszam, ale w wersji bez symboli tylko z kolorami. Przygotujcie np.: kartki w kolorze niebieskim (deszcz) i żółtym (słońce). Przy naszej piosence maszerujcie po pokoju i uważnie obserwujcie Mamę. Gdy nastąpi przerwa w muzyce Mama podnosi jedną z kartek – gdy jest to żółta – dziecko wykonuje proste ćwiczenia (skłony, przysiady, podskoki, itp.). Gdy w górze jest niebieska ( deszcz) –  dziecko szuka schronienia.
 
2. „Ubrania na każdą pogodę”
Wspólnie z rodzicem przygotujcie dwa zestawy ubrań: zimowy (kurtka, czapka, szalik, rękawiczki, buty) oraz wiosenny ( wiosenna kurteczka/sweterek/bluza, czapka z daszkiem/kapelusz, adidasy). Oczywiście zestaw dla dziecka i dla rodzica😉 Można w tym miejscu przypomnieć  dziecku kolejność ubierania poszczególnych elementów garderoby: buty, szalik, kurtka, czapka, rękawiczki.
Przyda się też woreczek, do którego wkładamy tylko żółte i niebieskie lub białe np.: zakrętki/guziki itp. Na zmianę „losujecie” z woreczka zakrętkę. Gdy jest to żółta – wybieracie zestaw wiosenny, niebieska/biała – zestaw zimowy i kto szybciej się ubierze? 😉
 
Życzę udanej zabawy i spokojnego weekendu😊
Kasia Stańko