Dzień dobry😊

Na początek żeby się rozruszać zabawa ruchowa „ Pieski do budy”

Dzieci - pieski poruszają po pokoju. Na hasło „ pieski do budy” szybko siadają na umówione miejsce ( kocyk, dywanik itp.) .Zabawę powtarzamy kilka razy.

Możecie pobawić się także przy piosence” Dziadek fajną farmę miał”. Naśladujcie sposób poruszania i odgłosy zwierząt z piosenki.

Link do piosenki :https://www.youtube.com/watch?v=30nw6AtuGiQ

„Marzanna” – praca plastyczna

W poniedziałek odbędzie się w przedszkolu „Powitanie Wiosny”. Każda grupa ma przygotować Marzannę. Niestety jesteśmy na kwarantannie , dlatego bardzo proszę chętnych Rodziców, aby wspólnie z dziećmi wykonali taką zimową pannę. W Internecie jest wiele propozycji jak wykonać Marzannę. Wierzę w Waszą kreatywność i pomysłowość. Gotowe Marzanny proszę przynieść na poniedziałek i zostawić przed wejściem do przedszkola. Jak będzie ich więcej to nie szkodzi, wykorzystamy wszystkie podczas naszej wiosennej zabawy. Komu się nie uda zrobić prawdziwej Marzanny z rodzicami niech namaluję ją farbami lub kredkami na kartce.

Drogie dzieci pamiętajcie o naszej piosence „ Maszeruje wiosna”. W wolnej chwili zaśpiewajcie ją wspólnie z rodzicami. Utrwalcie sobie także wierszyk pt.„ Co słychać na wsi?”.

Pozdrawiam serdecznie😊

Czekam na Wasze maile😊

Katarzyna Roman