Witam we wtorkowe popołudnie :)

„Siejemy rzeżuchę”- proszę rodziców o przygotowanie plastikowego pojemnika . Najpierw dzieci ozdabiają pojemnik kolorowym papierem, bibułą, świąteczną serwetką ,tym co jest dostępne w domu. Następnie wkładają do środka watę, wsypują ziarenka rzeżuchy i podlewają je wodą. Jak rzeżucha urośnie, będzie ozdobą na wielkanocnym stole.

Taniec ze wstążką”- przy dowolnej muzyce dziecko za pomocą wstążki próbuje „narysować ”w powietrzu różnorodne wzory , które mogą znajdować się na pisankach. Jeśli nie ma w domu wstążki , może być chustka lub pasek z bibuły. Możecie wykorzystać do zabawy piosenkę, której uczyliście  się rano.

„Bazie”- praca plastyczna. Dzieci rysują na kolorowej kartce trzy grube brązowe kreski- są to gałązki. Następnie drą fragment czarno-białej gazety na małe kawałki-będą to bazie kotki i naklejają je na narysowanych gałązkach.

To tylko  propozycje zabaw , fajnie jak  uda się  zrealizować niektóre z nich.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej zabawy😊

Czekam na Wasze maile😊

Katarzyna Roman