Witam serdecznie   😊

Dzisiaj czwartek, Wielkanoc już coraz bliżej. Drogie dzieci uporządkujcie zabawki w swoim pokoju. Proszę rodziców, żeby w miarę możliwości włączali dzieci w świąteczne przygotowania. W przedszkolu dzieci bardzo chętnie pomagają, myślę że w domu będzie tak samo. Taki czas spędzony razem sprawia, że każdy czuje się ważny i potrzebny.

Zapraszam dzieci do udziału w zajęciu plastycznym pt. ” Zając pachnący czekoladą

Przesyłam wam filmik jak narysować zajączka

Link do filmiku https://www.youtube.com/watch?v=x8MtFu909cs

Wiem ,że wszystkie dzieci uwielbiają czekoladę, jeśli chcecie ,żeby zajączek pachniał czekoladą to potrzebne będzie kakao. Proszę rodziców, żeby rozpuścili je w niewielkiej ilości wody. Pędzelkiem namoczonym w kakaowej „farbie’ pomalujcie zajączka, którego udało Wam wcześniej narysować. Czekam na Wasze czekoladowe zajączki😊 Bawcie się dobrze.

Na popołudnie przygotowałam dla Was krótki wierszyk , którego treść naśladujemy ruchem.

„ Pan Zajączek” - inscenizacja ruchowa

Pan Zajączek idzie w gości, ( dziecko uderza dłońmi o kolana)

więc się musi przygotować, ( dziecko poprawia włosy)

Myje uszy ,łapki, pyszczek,(naśladuje mycie uszu, rąk, buzi)

żeby czysty mógł świętować.( prostuje plecy i rozgląda się na boki)

Chętne dzieci mogą jeszcze ułożyć puzzle.

„Pisanka – puzzle”- proszę rodziców o wycięcie z kolorowej gazety dużej sylwety pisanki a następnie pocięcie ja na 6 części. Zadaniem dziecka jest ułożenie pociętych elementów w całość i naklejenie na kartkę.

Zachęcam dzieci do zabawy na świeżym powietrzu. Poszukajcie oznak wiosny.

Czekam na Wasze maile😊

Pozdrawiam i życzę miłego dnia 😊

Katarzyna Roman