K: Chrystus Zamartwychwstał! Alleluja!

W: Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

 

Tym dawnym chrześcijańskim pozdrowieniem w czasie wielkanocnym witam was na naszych zajęciach. Proszę, abyście się tego pozdrowienia nauczyli i zapamiętali. 

Jak sobie przypominacie, w zajęciach na temat Środy Popielcowej i Wielkiego Postu mówiliśmy, że jest to czas przygotowania do najważniejszych świąt chrześcijańskich - do Zmartwychwstania Pana Jezusa. 

Od Niedzieli Zmartwychwstania (4.04) przeżywamy w Kościele czas radości ze Zmartwychwstania Pana Jezusa - czas Wielkanocny, który potrwa 50 dni. W tm czasie Kościół obchodzi wiele różnych i ważnych świąt i uroczystości Jedną z nich przeżywaliśmy w II Niedzielę Wielkanocną (11.04), a było to święto Bożego Miłosierdzia. 

Prawdę o Bożym Miłosierdziu światu i Kościołowi, przypomniała pewna święta i to dzięki niej Kościół zawsze w II Niedzielę Wielkanocy obchodzi Święto Bożego Miłosierdzia. 

Jeśli chcecie wiedzieć, co to była za święta, kim była i jak to się stało, że to właśnie ona przypomiała światu prawdę o Bożym Miłosierdziu to zapraszam do obejrzenia jej historii: https://vod.promyczek.pl/serie/AUREOLA%20-%20od%20Stanis%C5%82awa%20do%20Karola/movie/%C5%9Awi%C4%99ta%20Faustyna

 

Życzę wam radosnego czasu Wielkanocnego.