Dzień dobry Misie😊

Na początek zapraszam Was do zabawy ruchowej przy muzyce „ A ram sam sam”

Link do zabawy:

Mam nadzieję , że ta nowa zabawa Wam się spodoba i pobawimy się razem po powrocie do przedszkola.

Proszę rodziców o przeczytanie wiersza dzieciom. Postarajcie się wspólnie odpowiedzieć na pytania dotyczące utworu.

„ Leśny BON TON” (fragment)

Agnieszka Frączek

Kulturalne zachowanie

to rzecz ważna niesłychanie.

I nie tylko na przyjęciach

u hrabiego czy wręcz księcia

lub na imieninach cioci.

W lesie też nie wolno psocić! (…)

Aby lasu nie rozgniewać,

nie należy się naśmiewać

z piegowatych muchomorów

ani z innych leśnych stworów –

warto cenić ich urodę

i podziwiać leśną modę!

Bowiem gdy się przyjdzie w gości,

nigdy dosyć uprzejmości.

A las też jest czyimś domem.

Więc zachowuj się z fasonem!

Przykładowe pytania dotyczące wiersza:

O czym jest wiersz?

Gdzie trzeba się kulturalnie zachowywać?

Dlaczego trzeba się kulturalnie zachowywać w lesie? Czyim domem jest las?

Przyroda wokół nas” – praca plastyczna

Dzisiaj mam propozycję ,żeby stworzyć pracę na temat otaczającego nas świata przyrody. Dzieci mogą wyciąć z kolorowych gazet drzewa, kwiaty, krzewy, ptaki, zwierzęta i przykleić na kartkę dorysować słońce, trawkę, chmurki. Jeśli mają Państwo więcej czasu można zrobić pieczątkę z ziemniaka w kształcie kwiatka i dzieci przy użyciu kolorowych farb stworzą na kartce wiosenną łąkę. Naprawdę zostawiam Wam dowolność wykonania. Można namalować obrazek farbami lub kredkami. Czekam na Wasze prace.

Może dzisiaj uda Wam się wyjść z rodzicami na spacer. Zróbcie zdjęcia otaczającej Was przyrody. Prawda, że jest piękna. Zastanówcie się jak wyglądałby świat bez roślin i zwierząt?

„ Układamy zagadki” – zabawa słowna

Dziecko opisuje słownie wygląd zwierzęcia a rodzic odgaduje jego nazwę. Następnie zmiana rodzic opisuje wybrane przez siebie zwierzę, a dziecko podaje nazwę zwierzęcia.( zagadki mogą też dotyczyć nazw roślin a także magicznych słów).

Przypomnijcie sobie piosenkę pt. „Magiczne słowa”.

Pozdrawiam Was serdecznie😊

Czekam na Wasze prace i zdjęcia ze spaceru😊

Kasia Roman