Szcześć Boże!

Obecna sytuacja zmusza nas wszystkich do pozostania w domu, co może powodować pewne problemy w planowaniu czasu dla dziecka. Dlatego chciałbym podzielić się z Państwem pewną formą zabawy, w której może wziąść udział cała rodzina, a jednocześnie zabawa ta przyczyni się do rozwoju wiary i pomoże zwłaszcza najmłodszym poznać teksty biblijne. Można ja wykorzystywać jako przygotowanie do niedzielnej liturgii lub też utrwalenie Liturgii Słowa z Niedzieli. Można z niej także korzystać każdego dnia.

Zabawa ta nosi nazwę "Udramatyzowane Słowo Boże" i polega na odegraniu całego fragmentu Ewangelii lub pozostałych Czytań Mszalnych albo też można odegrać jakiś fragment mniejszy z danej Ewangelii lub Czytań Mszalnych. Należy jednak pamiętać, że jest to praca ze Słowem Bożym, do którego należy odnosić się z szacunkiem. Nie będę opisywał szczegułowo, jak to powinno wyglądać,ponieważ przedstawienie ma być stworzone przez Wasze Rodziny. Życzę wielu radości ze wspólnych przeżytych chwil podczas rozważania Słowa Bożego.

Dołączam jeszcze link, gdzie można odnaleźdź teksty z Liturgii Słowa Mszy świętej na każdy dzień. https://brewiarz.pl/iii_20/2603p/czyt.php3