1. Poranna aktywność:

Zobaczcie, czy Wasza rzeżucha już wschodzi lub listki brzozy się rozwijają? Sprawdźcie, czy nie brakuje im wody?

  1. Zabawa matematyczna:

Rodzic przygotowuje sobie karteczki z kropeczkami lub jajeczkami. Na każdej kartce inną ilość od 0 do 10. Dziecko porusza się po pokoju, może chodzić jak kurka. Rodzic pokazuje karteczkę mówiąc: Kura znosi jajka. Ile ich zniosła? Dziecko liczy kropki i mówi tyle razy „ko” ile jest kropek na kartce.

Możecie sprawdzić, czy pamiętacie graficzne zapisy liczb: https://learningapps.org/watch?v=pe8ygftoa20&fbclid=IwAR3RLSr3vVhR-1bETs0bBklgkKy7bM_gZA7HZR-zZsxz3I6S063-AukDBSo

A teraz trochę się poruszajcie razem z Pipi:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=m2WsGrvCx_w&feature=emb_logo

  1. Popołudniowa aktywność:

Puzzle - wczoraj rysowaliście odpowiedzi do wybranej zagadki. Dziś waszym zadaniem jest rozcięcie tego rysunku na kilka części i złożenie go ponownie. Możecie nakleić rysunek na inną kartę lub schować, żeby ułożyć go innego dnia.

Bawcie się dobrze. Pozdrawiam 😊

Ewelina Sarol