1. Poranna aktywność:

Pamiętajcie dziś o uzupełnieniu kalendarza pogody. A teraz startujemy rakietą i lecimy po przygody. Usiądźcie na podłodze w siadzie skrzyżnym. Uruchamiamy rakietę – najpierw powoli, później coraz szybciej uderzajcie dłońmi o kolana. Na hasło: „Rakieta wystartowała” – wstańcie i skaczcie w miejscu, unosząc ręce.

  1. Jesteście kosmonautami, wylądowaliście na innej planecie, macie skafander i musicie poruszać się zgodnie z instrukcjami wydawanymi przez osobę, która bezpiecznie doprowadzi Cię do rakiety.

Instrukcje: Przesuń się trzy kroki w prawo, dwa kroki przed siebie, cztery razy podskocz, jeden krok w lewo, pięć do przodu, zrób dwa przysiady…

Instrukcje podajemy tak długo jak długo dziecko potrafi się skupić na poleceniach.

  1. Dziś obchodzimy Dzień Ziemi. Jeśli chcesz stać się Przyjacielem Ziemi zapraszam do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez Panią Monię: https://panimonia.pl/2020/04/20/dzien-ziemi-prezentacja-karty-pracy-i-inspiracje/

Zróbcie teraz piękną laurkę dla naszej planety - Ziemi.

Bawcie się dobrze – jak zawsze czekam na maile 😊

Życzę miłego dnia.

Ewelina Sarol