1. Aktywność poranna:

„Słońce i Księżyc” – ustal z rodzicem dwa miejsca w pokoju lub ogrodzie po przeciwległych stronach. Z jednej strony będzie Słońce z drugiej Księżyc. Na słowa: „wstaje nowy dzień” biegnij do słońca, a na słowa „zaraz będzie noc” do księżyca. Możesz zrobić wyścigi z rodzeństwem lub rodzicami.

Pamiętaj o kalendarzu pogody.

  1. Życie na Księżycu – użyj swojej wyobraźni i zaprojektuj, narysuj, stwórz z różnych materiałów (karton, wycinanki, plastelina) pracę na temat : „Jak mogłoby wyglądać życie na Księżycu?”. Pomoże Ci w tym Paxi: https://www.youtube.com/watch?v=DYdAR2F7KTY

Przypomnij sobie piosenkę o planetach. Pamiętasz, która w kolejności od Słońca jest Ziemia? https://www.youtube.com/watch?v=MqrAV8D2zMg

  1. Aktywność popołudniowa:

Dziś przygotowałam wiersz o Księżycu, może uda Ci się go zapamiętać.

„Księżyc” W. Domeradzki

Srebrne pole, srebrna droga.

Nad polami wisi rogal.

Błyska księżyc nocną porą…

Wkoło czuwa gwiazdek sporo.

Jasny dzień, gdy ze snu wstanie,

Zje rogalik na śniadanie.

Odpowiedz teraz na pytania:

- Co wisiało nad polami?

- Jakiego koloru były pole i droga?

- Kto czuwa wokół księżyca?

 

Nasza grupa bierze udział w programie „Dzieci uczą rodziców”. Lekcje zostały zawieszone, ale Centrum Rozwoju Lokalnego umieszcza na stronie materiały do pracy w domu. Zachęcam rodziców do zapoznania się z dostępnymi materiałami i propozycjami : https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Pozdrawiam i życzę miłego dnia 😉

Ewelina Sarol