Szczęść Boże!

Na naszym dzisiejszym spotkaniu kontynuujemy temat Dni Krzyżowych. Na początek spróbujcie odpowiedzieć na te pytania:

  1. Czym są Dni Krzyżowe?
  2. Kiedy są obchodzone?

Mam nadzieję, że udało się wam odpowiedzieć na te pytania.

Dziś omówimy sobie drugi dzień Dni Krzyżowych, w więc wtorek. Obchód tego dnia za bardzo nie różni się od poprzedniego. A więc procesja, litania do Wszystkich Świętych oraz Msza św. To stałe elementy Dni Krzyżowych. Różnica polega na tym, że o co innego w tym dniu prosimy Pana Boga. W pierwszy dzień Dni krzyżowych (w poniedziałek) Kościół modli się o dobre urodzaje, natomiast drugiego dnia prosimy Boga o powodzenie i szczęście w pracy. Praca jest darem Boga, podobnie jak plony i cały świat stworzony. Jest to dobra okazja by podziękować rodzicom za to, że każdego dnia pracują i troszczą się o Was. Może też warto się pomodlić w domu własnymi słowami o powodzenie w pracy dla Waszych rodziców.

A pamiętacie, kto jest patronem ludzi pracy? (św. Józef).

Na zakończenie chciałbym was prosić o zrobienie dwóch rzeczy:

  1. Porozmawiaj ze swoimi rodzicami o ich pracy – jak ona wygląda, czy może jest niebezpieczna itd.
  2. Wykonaj rysunek, w którym pokażesz jaka jest twoja wymarzona praca, kim chciałbyś być w przyszłości.

Dziękuję za uwagę i życzę dobrego dnia.