Szczęść Boże!

Tematem naszych zajęć jest omówienie dziś ostatniego – trzeciego dnia Dni Krzyżowych. Na początek przypomnij sobie:

  1. Czym są Dni Krzyżowe?
  2. Kiedy są obchodzone?
  3. O co się Kościół modli w pierwszy i drugi dzień Dni Krzyżowych?

W ostatni dzień Dni Krzyżowych Kościół modli się w intencji ludzi i państw, które cierpią głód, jednocześnie zwraca się z prośbą do Boga o zachowanie całego świata od tej klęski. Ostatni dzień Dni Krzyżowych jest też o tyle ciekawy, że można w tym dniu polecać szczególnie w modlitwie nie tylko ludzi i kraje które cierpią głód ale także o zachowanie lub ustanie innych klęsk, np. pożarów, wojen czy też zarazy.

Na koniec chciałbym was zachęcić byście z całą rodziną lub sami pomodlili się własnymi słowami lub znanymi wam już modlitwami w tych intencjach. W ten sposób włączycie się w modlitwę całego Kościoła w tych najbliższych trzech dniach.

Zastanówcie się też wraz z rodzicami, jak możecie pomóc osobom, które cierpią głód. Podpowiem tylko, że nie muszą to być jakieś wielkie czyny.