Szczęść Boże!

Powoli czas Wielkanocny w Kościele dobiega końca. W minioną niedzielę obchodziliśmy Wniebowstąpienie Pańskie, a w kolejną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – niedzielę, która zakończy pięćdziesięciodniowy okres radości wielkanocnej.

Podsumowując: Okres Wielkanocny w Kościele rozpoczyna się od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego i trwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Czas ten wynosi 50 dni. W trakcie tych dni są obchodzone różne ważne wydarzenia, które mieliście okazje poznać: Święto Miłosierdzia Bożego (II Niedziela Wielkanocna), Niedziela Dobrego Pasterza (IV Niedziela Wielkanocna), Dni Krzyżowe (poniedziałek, wtorek i środa po VI Niedzieli Wielkanocnej) i wreszcie wczorajsze święto, o którym sobie dziś powiemy – Wniebowstąpienie Pańskie.

Nazwa tego wydarzenia sugeruje nam co się wydarzyło. Otóż Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu przez 40 dni ukazywał się Apostołom, nie przebywał z nimi codziennie, tak jak miało to miejsce przed Jego śmiercią i Zmartwychwstaniem, ale ukazywał się w różnych miejscach przy różnych okazjach. Dopiero po 40 dniach od Zmartwychwstania Pan Jezus Wniebowstąpił, czyli swoją własną mocą powrócił do Ojca i do Królestwa Niebieskiego, skąd przyszedł i dokąd nas wzywa.

Przy okazji tego wydarzenia, Pan Jezus daje Apostołom szczególny nakaz: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” (Mk 16, 15). Jest to nakaz misyjny, który Pan Jezus skierował do Apostołów. Ponad 2000 lat temu skierował go 11 Apostołów, którzy byli świadkami Jego Wniebwstąpienia, dziś ten nakaz dotyczy każdego, nie tylko kapłanów, siostry zakonny czy katechetów, ale każdego człowieka, który został ochrzczony i wierzy w Pana Jezusa. Oznacza to, że Ty też masz być Jego małym świadkiem.

Głoszenie Ewangelii nie polega wcale na przekazywaniu jej treści, ale przede wszystkim polega na świadectwie życia, na tym jakim jestem dzieckiem i jak postępuję. Posłuszeństwo wobec rodziców, niesienie pomocy innym, chęć dzielenia się z innymi – to wszystko składa się na bycie uczniem Chrystusa.

Chciałbym, abyście zastanowili się sami lub może z pomocą rodziców, jak możecie wypełnić nakaz misyjny, może warto się zastanowić co muszę w swoim życiu zmienić (może nie zawsze jestem posłuszny rodzicom i starszym, może nie zawsze dzielisz się chętnie swoją ulubioną zabawką itp.). Przez poprawę swojego postępowania stajemy się lepszymi uczniami i świadkami Pana Jezusa.

Zachęcam także do pokolorowania obrazka https://images.app.goo.gl/5Coscquy92Q1Tmt17

Pozdrawiam i życzę dobrego popołudnia.