Szczęść Boże!

W najbliższą niedzielę będziemy w Kościele obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość ta kończy okres Wielkanocny w Kościele.

Wydarzenie Zesłania Ducha Świętego miało miejsce 50 dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa. Wg Tradycji jest to drugie najstarsze chrześcijańskie święto, pierwsze to oczywiście Zmartwychwstanie. Jako ciekawostkę zdradzę wam, że święta Bożego Narodzenia pojawiły się dopiero ok IV/V w., wcześniej było ono nieznane chrześcijaństwu.

Zesłanie Ducha Świętego jest ważnym wydarzeniem, ponieważ od tego wydarzenia Apostołowie przezwyciężyli swoje lęki i obawy i zaczęli głosić otwarcie naukę Chrystusa. Stali się Jego świadkami, do czego Chrystus wezwał ich i każdego z nas przy okazji Wniebowstąpienia.

Gdyby nie działalność Ducha Świętego nie było by Kościoła i sakramentów. Nikt z nas nie umiałby się modlić ani nawet nie zostałby obdarzony łaską wiary. To dzięki Duchowi Świętemu każdy wierzący i ochrzczony może rozmawiać z Bogiem przez modlitwę, a sakramenty posiadają moc

Zachęcam was, aby w najbliższą niedzielę uważnie wsłuchać się w słowo Boże odczytywane podczas Mszy św.

Na koniec zamieszczam link do obrazka, który można pokolorować https://images.app.goo.gl/n1XpVwDbvP2o1Hn67

Życzę dobrego popołudnia i radości z przeżywania nadchodzącego święta.