Szczęść Boże!

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Pan Bóg dał człowiekowi życie i należy to życie szanować i o nie dbać. Dziś spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Pan Bóg stworzył człowieka?

Pomoże nam w tym poniższa historia:

Dawni temu żył chłopiec imieniem Dawid. Był bardzo radosnym dzieckiem. Mimo, że był mały, musiał opiekować się owcami. Dbał o swoje zwierzęta najlepiej jak umiał. Uwielbiał śpiewać. Sam wymyślał piosenki, w których chwalił dobrego Boga za rodziców, piękny świat, kwiaty, zwierzęta. Znany był z tego, że pięknie śpiewał i grał na instrumentach. Gdzy był bardzo szczęśliwy to tańczył. Każda zaśpiewana przez niego piosenka, zagrana melodia i każdy taniec, chwaliły dobrego Boga.

Dawid był bardzo mądry i gdy dorósł został królem. Nawet wtedy śpiewał, grał i tańczył dla Boga. Jego pieśni są do dziś znane na całym świecie. My też możemy je usłyszeć i zaśpiewać podczas Mszy Świętej w kościele.

Pytana do tekstu:

  1. Jak ma na imię bohater historii?
  2. Czym zajmował się Dawid?
  3. Komu Dawid śpiewał piosenki?
  4. Kim Dawid został gdy dorósł?
  5. Co Dawid robił, gdy został Królem?

Zwróćcie uwagę, że Dawid miał dwa bardzo ważne zadania. Pierwszym była opieka nad owcami, drugim chwalenie Boga. Pan Bóg stworzył człowieka, aby opiekował się całym światem, który stworzył Bóg. Należy więc dbać i szanować przyrodę, nie wolno jej niszczyć, podobnie jak nie wolno niszczyć życia. Tak jak człowiek ma dbać o siebie, swoje zdrowie i życie tak samo powinien dbać o przyrodę, która jest darem Boga. to jest naszym zadaniem. A w jaki sposób możemy dbać o przyrodę? – segregacja śmieci, wyłączanie światła w pomieszczeniu, w którym nie przebywamy, odłączanie sprzętów elektronicznych od prądu, kiedy już z nich nie korzystamy itd.

Zwróćcie jednak uwagę, że Dawid nie tylko troszczył się o owce, ale także chwalił Pana Boga – to także jest naszym zadaniem. Należy chwalić naszego Stwórcę za piękny świat jaki nam dał i życie, którym nas obdarzył. Jak można uwielbiać Pana Boga? – przez modlitwę, uczestniczenie we Mszy Świętej, ale także przez taniec i śpiew. Dlatego chciałbym abyście się nauczyli piosenki i gestów, które jej towarzyszą: https://www.youtube.com/watch?v=c_magVJE71Q

Życzę dobrego popołudnia