Nasza placówka co roku uczestniczy w akcji "Cała Polska czyta dzieciom" organizowanej przez Fundację "ABCXXXI". W tym roku wychowankowie wraz z rodzicami aktywnie włączyli się w nieco inną akcję czytelniczą organizowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Celem akcji była:

- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

- integracja środowiska lokalnego;

- pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

- zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

10 maja 2019 roku w grupie 4-5- latków "Misie" odbyły się zajęcia otwarte, a zaraz po nich odbywa się akcja związana z czytaniem.

Zjawiło się 8 chętnych rodziców, którzy czytali wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima. Krótkie, a zarazem pełne treści utwory wywoływały na twarzach dzieci uśmiechy.

Zarówno wychowankom jak i rodzicom cała akcja się bardzo spodobała. Dziękujemy rodzicom za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Anna Tuczyńska