W ramach realizacji  innowacji pedagogicznej „Gmina Jonkowo – nasza mała ojczyzna”  dnia 5 listopada do przedszkola zawitała pani Anna Broda, która przeniosła dzieci w muzyczny świat warmińskich zawodów dawnych i zapomnianych. Pani Anna Broda jest lokalnym twórcą utworów muzycznych  dla dzieci i dorosłych oraz muzyki do wierszy znanych polskich poetów. Przedszkolaki na warsztatach muzycznych prowadzonych na podstawie folkloru Warmii i Mazur poznały zawody: kowala, drwala, szewca, pasterza i prządki. Miały okazję zapoznać się z instrumentami muzycznymi wykorzystywanymi przez panią Annę Brodę tj. cymbałami i lirą korbową. Wiele radości sprawiła dzieciom możliwość akompaniowania na instrumentach perkusyjnych do utworu prezentowanego przez panią Anię. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i w skupieniu poznawały historię Warmii w muzycznym wydaniu.

Dorota Kaczmarczyk