Warning: Use of undefined constant JMF_THEMER_MODE - assumed 'JMF_THEMER_MODE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /plugins/system/djjquerymonster/djjquerymonster.php on line 187
Żyjemy w zespole przyjaźni
Drukuj


Tolerancja, odmienność, różnice w wyglądzie, w zachowaniu - to tematy, które nie są obce przedszkolakom.  Różnimy się od siebie pod każdym względem, ale umiemy się wspólnie bawić i rozmawiać. Podążając za tym tematem podczas popołudniowych zajęć w grupie „Wiewiórek” został poruszony bardzo ważny temat dotyczący dzieci z zespołem Downa, które nieco różnią się zachowaniem i wyglądem od swoich rówieśników. ALE ŻYJĄ I CHCĄ BYĆ TRAKTOWANE NORMALNIE.  Znamy i przyjaźnimy się z placówką, w której są dzieci z Zespołem Downa, ponadto do naszej placówki uczęszczało kilkoro dzieci z tego typu problemami genetycznymi. Podczas krótkich zajęć staraliśmy się poznać bliżej charakterystykę i problematykę dzieci z Zespołem Downa, oraz w kronikach przedszkolnych odnaleźliśmy dwoje naszych wychowanków z ZD.

Zbliżają się obchody Światowego Dnia Zespołu Downa i chcąc pokazać nasz bliźniaczy sojusz z Przedszkolem Dziecięce Marzenia, do którego uczęszczają dzieci z trisomią 21, postanowiliśmy przygotować kolorowe skarpetki na znak solidarności. Dzień 21 marca to pierwszy dzień wiosny, ale też i święto tych NIEZWYKŁYCH LUDZI. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w obchodach tego  święta, której jest orgaznizowane w Olsztynie przez Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Strzał w 10”.  Ja jako członek i przyjaciel Stowarzyszenia, też tam będę aktywnie uczestniczyła w tej uroczystości, która odbędzie się 19 marca 2016.  Ruszamy o godzinie 12.

I PAMIETAJMY NIE POGUBMY SIĘ W TYM: ważna jest świadomość wobec człowieka, a nie skarpeta.

Anna Tuczyńska

GALERIA ZDJĘĆ >>