Od 11 kwietnia rozpoczynamy akcję „Wędrująca książka”. Zapraszamy wszystkich przedszkolaków i rodziców z naszego przedszkola do udziału w tej akcji. Celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych i propagowanie idei wymiany książek.

Inspirację do jej stworzenia zaczerpnęliśmy z oryginalnej akcji pt. Bookcrossing (inaczej uwalnianie książek, krążenie książek), której założeniem jest idea nieodpłatnego przekazywania książek najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub w innym wyznaczonym do tego miejscu.

Zbiór dostępnych u nas książek będą stanowiły egzemplarze przyniesione przez dzieci, ich rodziców, rodziny, pracowników przedszkola. Akcja polega na tym, iż każdy może wziąć wybraną książkę a w jej miejsce zostawić inną – przyniesioną z domu. Książki przyniesione do przedszkola nie wracają do właściciela!

Każdy z nas ma w domu kilka egzemplarzy książek, które już dawno przeczytał i do których nie będzie wracać. Twoja książka zamiast leżeć w domu, będzie wędrować, nabierze życia.

Chętnych rodziców prosimy o przynoszenie do przedszkola książek, których już nie czytamy, a są czyste i w dobrym stanie i pozostawianie książeczek u pań w salach.

Dziękujemy i życzymy miłego czytania.