20161212Na przełomie listopada i grudnia w naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka prezentów mikołajkowych dla dzieci ze Stowarzyszenia Arka w Olsztynie. Celem tej akcji było budzenie empatii i uwrażliwianie dzieci na potrzeby innych. Przedszkolaki miały oddać swoją zabawkę na rzecz potrzebujących kolegów i koleżanek, albo kupić coś specjalnie dla nich. Akcja zyskała szeroki oddźwięk.

20161212 0120161212 02Zebraliśmy ogromną ilość zabawek, maskotek, gier, układanek i przyborów plastycznych. Dnia 6 grudnia w przebraniu pomocnic Mikołaja pojechałyśmy do siedziby stowarzyszenia, aby osobiście przekazać prezenty dzieciom. Zaskoczenie, a następnie radość i uśmiechy dzieci były największym wyrazem wdzięczności. Wszystkim Rodzicom i Wychowankom, którzy włączyli się w akcje serdecznie dziękujemy. Do podziękowań dołączają się pracownicy Arki.

Organizatorki zbiórki:

Aleksandra Klisz-Przerwa

Małgorzata Wicha