W tym roku na terenie Przedszkola Samorządowego w Jonkowie powstał mini ogródek warzywny i ziołowy. Został do tego wykorzystany zaciszny kawałek ziemi, w którego stronę skierowane są okna z sal starszaków. Krótko po posadzeniu sadzonek ziół, dzieci zaobserwowały, że nasze uprawy zostały zniszczone. Intruzem okazały się kaczki krzyżówki, przyfruwające z pobliskiego rozlewiska. Dlatego tę część ogródka musieliśmy zabezpieczyć siatką ochronną.

Teraz cieszy on oczy nie tylko dzieci i pracowników przedszkola, ale także rodziców przedszkolaków. Ostatnimi czasy pojawiły się też tam kwiaty, które pięknie dopełniają całość. Jest to świetne miejsce do obserwacji przyrody.

Dzieci od samego początku aktywnie uczestniczyły w powstawaniu ogródka, a teraz dbają aby grządki były na czas wypielone, a ziemia stale wilgotna.

Ostatnio miały także okazję spróbować samodzielnie wysianej rzodkiewki i napić się wody z miętą z naszego ogródka. 

 

Aleksandra Przerwa – nauczyciel wychowania przedszkolnego

ZAPRASZAMY DO GALERII >>