Drukuj
Kategoria: INFORMACJE
Odsłony: 3021

szachyNajstarsza grupa w przedszkolu 5-6 –latki („Wiewiórki”) od września 2016 roku zaczęła swoją przygodę z szachami. Nauczycielki Pani Anna Tuczyńska i Pani Anna Szczerbik, wspierają swymi umiejętnościami dzieci. „Szachy to królewska gra", która dostarcza rozrywki, rozwija wyobraźnię, uczy logicznego myślenia i przewidywania, trenuje pamięć, spostrzegawczość i cierpliwość.

Wychowankowie stopniowo poznają zasady gry w szachy, podejmują próby rozegrania partyjek szachowych.  Grających wychowanków można podziwiać w rankach, a także podczas zajęć popołudniowych.  Podczas partyjek szachowych dzieci wyciszają się, uczą nawzajem, wspierają się i współpracują.

Na zaproszenie nauczycielki Pani Anny Tuczyńskiej o swojej przygodzie z grą w szachy opowiedzieli, podczas październikowego spotkania Państwo Masłowscy: Pan Wojciech, Pani Katarzyna z córką Marysią i synem Antkiem. Antek razem z tatą wystąpił w roli eksperta: objaśniał zasady poruszania się bierek po szachownicy oraz przedstawił podstawowe elementy taktyczne gry. W najbliższym czasie grupa dzieci, która już w dosyć dobrym stopniu opanowała zasady gry w szachy wyruszy do młodszej grupy „Biedronek”, by tam zaprezentować swą wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Anna Tuczyńśka