Widok dzieci skupionych, wyciszonych, które nie chcą wyjść z przedszkola – taki obraz można zaobserwować dość często w grupie „Wiewiórek”, ponieważ dzieci polubiły grę w szachy.

Wychowankowie zaangażowali się w grę i chętnie korzystają z wiedzy dorosłych. W lutym do grupy przybył Pan Paweł Tuczyński, który zaprezentował dwa manewry stosowane podczas gry: roszadę i bicie w przelocie. A marcowe spotkanie poprowadził Pan Tomasz Sidwa, który podobnie jak Pan Paweł opowiedział krótką historię o tym, kto nauczył go grać w szachy, a następnie odbyły się aktywne rozgrywki.

Obaj Panowie byli pod wrażeniem dziecięcych umiejętności. 

Szczególnie, jako aktywny gracz chciałabym podziękować Antkowi Masłowskiemu i Olkowi Czyżewskiemu, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z kolegami i koleżankami na temat gry w szachy.

Anna Tuczyńska