ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

11 LISTOPADA

- to dla Polski ważna data.

Bo Ojczyzna ta wspaniała

Niepodległość odzyskała!

W piątek 9 XI 2018 r. w placówce odbył się uroczysty apel z okazji 100 – letniej rocznicy odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI przez Polskę. Wszystkie grupy zgromadziły się w sali „Wiewiórek”, aby razem przeżywać tę uroczystość. Pani dyrektor Dorota Kaczmarczyk uroczyście powitała wszystkich i oddała głos najmłodszym grupom dzieci 3-4-5 – letnich, które wraz z nauczycielkami przygotowały występ.

Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały pieśni o tematyce patriotycznej. Były to m. in takie utwory jak: „Ojczyzno ma”, „My pierwsza brygada”, „Pierwsza kadrowa”. Podczas apelu wychowankowie wysłuchali również piosenki „Co to jest niepodległość” oraz odtworzony został autorski film: „Co to jest niepodległość? Co to jest patriotyzm?”. Punktem kulminacyjnym apelu był film ukazujący piękno naszej ojczyny – „Odkryj Polskę”. Wychowankom i gościom wręczono pamiątkowe medale niepodległościowe. Podczas tej części uroczystości swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Jonkowo
p. Wojciech Giecko.

Kolejnym ważnym elementem naszego świętowania był Rodzinny Konkurs Pieśni Patriotycznej, w którym wzięły udział 3 rodziny: Państwa Gruszczyńskich, Szymańskich i Próchińskich. Uczestnicy zaprezentowali bardzo, bardzo wysoki poziom twórczości artystycznej, oklaskiwani byli przez publiczność na stojąco. Wszyscy uczestnicy jednogłośnie zostali uhonorowani pierwszym miejscem i nagrodami.

Podsumowaniem naszego świętowania było uroczyste odśpiewanie przez wszystkich wychowanków hymnu Polski o godzinie 11.11.

                                                                

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego święta składamy podziękowania.