Witam!

Zapraszam do wspólnej zabawy z dziećmi:

Ćwiczenia oddechowe: Zabawa "Burza"

Potrzebna jest: szklanka, woda, słomka.

Dziecko dmucha przez słomkę do szklanki z wodą robiąc bąbelki. Może też zmieniać siłę dmuchania i dmuchać raz słabo, raz mocno. Możemy na zmianę z dzieckiem dmuchać do szklanki. Pamiętamy, że każdy ma swoją słomkę.

Ćwiczenia ortofoniczne: Zabawa "Głosy ludzi".

Rodzic wraz z dzieckiem próbuje naśladować różne głosy ludzkie:

dzieci śpiewają - la, la, la

dziecko płacze - e, e, e

kichanie - a-psik

kaszel - yhy, yhy

śmiech mamy- ha-ha

śmiech dziecka-  hi-hi

śmiech taty-  he-he

Ćwiczenia warg: Zabawa „Całuski"

Usta należy ułożyć w dziubek (ściągamy usta i wysuwamy do przodu) i cmokamy. Zachęcamy dziecko do powtórzeń tej czynności.

Ćwiczenia artykulacyjne narządów mowy: Zabawa logopedyczna „Porządki”

Wyobraź sobie, że Twoja buzia to domek. Zrób w nim porządki. Umyj okna (oblizywanie otwartych szeroko ust), zetrzyj kurze z sufitu (oblizywanie podniebienia) i ze ścian (wypychanie policzków językiem). Umyj podłogę (oblizywanie zębów od wewnątrz) i drzwi (oblizywanie zębów z zewnętrznej strony). Kiedy już wszystko będzie gotowe, połóż się spać (chrapanie).

Zachęcam do zrobienie domowej dmuchajki logopedycznej - pomocy do ćwiczeń oddechowych

Tu link do filmiku, który pokazuje jak zrobić dmuchajkę:

Życzę przyjemnej pracy, zachęcam do kontaktu. Pozdrawiam Anna Tuczyńska