Położenie:

Przedszkole w Jonkowie leży w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim. Budynek przedszkola znajduje się w Jonkowie przy ulicy Spacerowej 2, łączącą się z ulicą Lipową do centrum wsi i w kierunku Giedajt.

Do głównego budynku prowadzą dwa wejścia od strony ul. Spacerowej. Budynek przedszkola posiada także odrębne wejście dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku usytuowane od strony tarasu. Placówka posiada parking od strony ulicy Spacerowej.Budynek przedszkola jest parterowy, wewnątrz placówki nie ma schodów.

Wejście główne od strony parkingu odbywa się po schodach, drugie wejście od strony ul. Spacerowej odbywa się po schodach.

W Przedszkolu w Jonkowie na parterze, wchodząc głównym wejściem od strony parkingu znajduje się sekretariat/gabinet Dyrektora przedszkola. Wchodząc do sekretariatu należy przejść przez szatnię dla dzieci.

W budynku znajdują się:

W części lewej budynku  – wejście główne od parkingu znajduje się sekretariat tutaj złożysz wszystkie dokumenty, podania i wnioski.

Szatnia – dzieci 4-5-6 letnich

Sala dzieci grupy Biedronki – tutaj do przedszkola uczęszczają dzieci 4-5-6 letnie

Sala dzieci grupy Wiewiórki – tutaj do przedszkola uczęszczają dzieci 6 letnie

Kuchnia – tutaj są przygotowywane posiłki dla dzieci

W części prawej budynku – wejście od strony ulicy Spacerowej

Szatnia – dzieci 3-4 letnich

Sala dzieci grupy Krasnoludki – tutaj do przedszkola uczęszczają dzieci 3 letnie

Sala dzieci grupy Misie– tutaj do przedszkola uczęszczają dzieci 3-4 letnie

Pokój zajęć specjalistycznych – tutaj odbywają się zajęcia z zakresu udzielania pomocy psychologicznej

Pokój nauczycielski – tutaj nauczyciele przygotowują materiały do pracy z dziećmi, realizują inne zadania wynikające z Karty Nauczyciela i Statutu przedszkola.

Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00