Dzień dobry w czwartek😊

Przypomnijmy sobie piosenkę z wtorku. Czy pamiętacie w jakie miejsca podróżowano w piosence?

Posłuchajcie zatem i spróbujcie wspólnie zaśpiewać

https://www.youtube.com/watch?v=bugTfbGPzJ4

Zapewne znacie różne środki lokomocji, którymi możemy podróżować. A czy wiecie, które z nich są ekologiczne? Co to znaczy, że pojazdy są ekologiczne?

Jeśli to możliwe, proszę rodziców o zapisanie i przesłanie odpowiedzi dzieci, zapewne będą bardzo ciekawe😊

Można również przygotować plakat, kolaż ekologicznych pojazdów narysowanych przez dziecko lub z elementów wyciętych z kolorowych gazet i czasopism.

 

Dzisiaj zapraszam do wykonania jednego z takich ekologicznych pojazdów jakim jest rower.

Przygotujcie proszę następujące przedmioty: kartka A4, 2 płatki kosmetyczne, słomka do napojów, sznurek/włóczka, nożyczki, pianka lub kawałek filcu, grubszy materiał.

Na kartce przyklejamy płatki kosmetyczne w dowolnej odległości (koła roweru), łączymy je sznurkiem, tworząc kontur roweru. Sznurek docinamy i przyklejamy. Pedały roweru także powstają z przyklejonego, krótkiego kawałka sznurka. Ramę kierownicy robimy z kawałka słomki, siodełko wycinamy z pianki lub filcu/materiału i przyklejamy. Na koniec można przykleić kółeczka z tego samego tworzywa co siodełko w miejscach łączeń sznurków, by były niewidoczne.

To jest moja propozycja ale możecie oczywiście wykonać swoje własne projekty😊

Z niecierpliwością czekam na zdjęcia Waszych rowerów pod adresem email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Do dyspozycji rodziców jestem w dn.18.02.2021 w godz. 10:45 – 12:15 oraz w dn. 19.02.2021 w godz. 11:00 – 12:30 pod nr. Telefonu 89 5129 137.

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy

Katarzyna Stańko😊