Dzień dobry😊

Wielkanoc tuż tuż więc zapraszam do przygotowania ozdoby wielkanocnej.

Wybrałam dziś dla Was wielkanocnego baranka , bo czym byłaby Wielkanoc bez baranka? Można go przygotować w bardzo łatwy sposób: na grubym kartonie wystarczy narysować kontury baranka i następnie je wyciąć. Czarnym markerem narysujcie oczy i buzię. Kolejnym etapem będzie oklejenie szablonu kawałeczkami waty. Jeśli przygotujecie więcej baranków różnej wielkości, otrzymacie małe wielkanocne stadko. A po przymocowaniu do każdego baranka nitek, będzie można ozdobić nimi okno mieszkania lub jadalnię.

A teraz zapraszam do zabawy w szukanie i liczenie

Przygotujcie kilkanaście kolorowych jajek z kolorowego papieru

Wielkanocne szukanie jajek

Rodzic ukrywa w domu kilka papierowych jajek. Będzie ciekawie, jeśli rodzic pomoże dziecku odgadywać, gdzie są schowane przygotowując słoik z zagadkami np. W tym miejscu jest zimno i na pewno znajdziesz tam mleko (lodówka). Takie podchody są zawsze ciekawsze niż trochę oklepane ciepło-zimno.

Można również bawić się na dworze. Rodzic rozkłada jajka w różnych pomieszczeniach domu i na dworze. Informuje dziecko, że np.: w kuchni są 3 jajka, w salonie 4, na tarasie 2, w ogrodzie 3. Dziecko wyrusza na poszukiwania😊 Na koniec przelicza znalezione jajka.

Życzę wesołej zabawy i chętnie zobaczę Wasze baranki😊

Kasia Stańko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.