Dnia 23.03.2023 r. dzieci z grupy Misie wybrały się do Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie na warsztaty muzealne pt. „Wielkanoc na Warmii i Mazurach”. Podczas zajęć warsztatowych dowiedziały się jak dawniej obchodzono Wielkanoc. Dzieci wypowiadały się również na temat znanych sobie zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć Marzannę, wielkanocne palmy różnej wielkości oraz tzw. gaik – zielona gałąź lub drzewko przybrane ozdobami, obnoszone po wsi podczas słowiańskiego obrzędu witania wiosny.

Na zakończenie warsztatów każde z dzieci wykonało wielkanocną ozdobę – kurkę. Wycieczkę zakończył spacer po Starym Mieście. Przedszkolaki w doskonałych humorach wróciły do przedszkola.